PE obalové fólie


Vyfukované fólie se vyrábějí z různých druhů PE, případně kopolymerů nebo směsí PE. Jsou určeny převážně pro následnou výrobu obalové techniky. Mají dobrou chemickou odolnost i elektroizolační vlastnosti. Tepelná odolnost je - 50 °C až + 85 °C. Fólie lze svařovat impulsně horkými čelistmi nebo kontinuálně.
Obalové fólie jsou bezbarvé, průhledné. Na přání zákazníka je lze vyrobit v probarveném provedení, s kluznou nebo nekluznou úpravou povrchu a antiblokovací úpravou. Vhodnou kombinací materiálů lze zlepšit mechanické vlastnosti i tepelnou odolnost. Pro potřeby potisku se povrch upravuje ionizací. Fólie lze opatřit až 8barevným potiskem.

Provedení: hadice, polohadice, jednoduchá fólie, hadice se záložkamiŠířka: 100 - 1500 mm
Tloušťka: 0,02 - 0,2 mm
Teplem srmštitelné fólie


Jsou díky své výjimečné pevnosti, pružnosti a tvarové paměti vhodné pro ochranné a skupinové balení. Jejich optické vlastnosti zajišťují mimořádný vizuální vzhled baleného zboží.

Příklady použití balení:

  domácí potřeby a spotřebiče
  knihy, CD, hračky
  papír, textilní výrobky
  kosmetika
  potraviny


Fixační průtažné (stretch) fólie


Byly vyvinuty zejména pro balení a fixaci paletově přepravovaného zboží. Chrání je proti rozsypání, mechanickému poškození a povětrnostním vlivům během přepravy. Fixace zboží se provádí pouze ovinutím fólie potřebnou tahovou sílou bez tepelného působení. Ke smrštění fólie a tím i vzniku fixační síly dojde vlivem tvarové paměti fólie.

                                                                           Copyright © 2007 Traoma s.r.o.